تولید و فروش پالت پلاستیکی
تکین پلاست پاسارگاد

پالت پلاستیکی چیست؟

پالت ها صفحات تختی هستند که محصولات و کالاها را روی آنها می چینند. به وسیله نوار هایی محکم دور تا دور آنها را پیچیده و به اصطلاح فیکس می کنند تا برای حمل و نقل و نگهداری در انبار آماده شوند. در گذشته از پالت های چوبی بدین منظور استفاده می شد. اما کم کم پالت های چوبی جای خود را به پالت های پلاستیکی می دهند. چرا که پالت های چوبی علاوه بر این که برای ساخت احتیاج به قطع درختان دارند، طول عمر کمتری نسبت به پالت های پلاستیکی دارند و برای کارگران حمل و نقل نیز، به جهت وزن سنگین و لبه های تیز خطر آفرین هستند.

استاندار پالت

با گسترش تجارت جهانی و به منظور یکسان سازی شبکه حمل و نقل استانداری برای اندازه پالت ها تعیین شده است که رعایت این استاندارد می تواند نقش کشور ما را با توجه به موقعیت جغرافیایی آن در مسیر ترانزیت کالا پررنگ کند. طبق استاندارد ایزو وزن هر پالت باید در حدود 15 تا 21 کیلوگرم بوده و هزار کیلوگرم بار را تحمل کند. ابعاد پالت استاندارد در حدود 40*48*5 اینج برای جایگیری در کانتینرها می باشد. البته استاندارد EUR در اروپا ابعاد پالت را 12×120×80 سانتی متر در نظر گرفته است.

پالت پلاستیکی در ایران

در ایران نیز مانند دیگر کشورها جایگزینی پالت پلاستیکی آغاز شده است تا جاییکه سازمان بهداشت و محیط زیست برای زیر مجموعه های خود استفاده از پالت پلاستیکی را اجباری کرده است. با توجه به دسترس بودن مواد پلیمری در کشورمان پالت پلاستیکی یکی از تولیدات ایرانی با کیفیت می باشد که به کشورهای دیگر نیز صادر می شود.پالت های شرکت تکین پلاست پاسارگاد دارای تنوع زیادی بوده و بر حسب وزن،میزان تحمل بار در حالت ثابت و متحرک و تعداد جایگیری در کانتینر دسته بندی می شوند. شما می توانید با توجه به نیازتان محصول مورد نظر خود را از لیست زیر انتخاب کنید.

4.3/5 (7 رای)