تولید و فروش پالت پلاستیکی
شرکت پی پلاست

نحوه حمل و نقل پالت پلاستیکی به دلیل طراحی و ساختاری که دارد بسیار راحت و آسان است. پالت های پلاستیکی یک ابزار مهم و ضروری جهت حمل و ذخیره محصولات به شمار می آیند، از اینرو لازم است به صورت اصولی جابجا و حمل شوند.

نگاهی بر نقش پالت پلاستیکی در انبارداری

قبل از هر چیز بهتر است بدانید منظور از انبارداری دریافت مواد و اقلام، نگهداری اصولی و درست و تحویل به موقع به مشتریان و مصرف کنندگان است. به جرات می توان گفت پالت پلاستیکی یکی از پرکاربردترین واحدهای بار در انبارهای صنعتی به شمار می آید. پالت های پلاستیکی در جنس ها و ابعاد مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. بهتر است بر اساس نیازهای انبارداری خود مدل متناسب را انتخاب نمایید. نحوه حمل و نقل پالت پلاستیکی باید به گونه ای باشد که به محصولات آسیبی وارد نشود. همچنین عدم استفاده از پالت های آسیب دیده یا پوسیده از دیگر نکاتی است که در نحوه حمل و نقل پالت پلاستیکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بهتر است هرگز از این پالت ها جهت جابجایی و حمل و نقل محصولات و کالاها استفاده نکنید، زیرا استفاده از این نوع پالت ها موجب سقوط محصولات و کالاها شده و ممکن است خطرات جانی را نیز به دنبال داشته باشد.

نحوه حمل و نقل پالت پلاستیکی

آشنایی با نحوه حمل و نقل پالت پلاستیکی

بهتر است بدانید پالت های پلاستیکی یکسری سازه های سخت و سفت هستند که به منظور حفظ سلامت کالاها در موقع حمل و نقل یک نوع ثبات مکانیکی را به وجود می آورند. حمل و نقل و جابجایی کالا با استفاده از پالت پلاستیکی شامل یکسری فعالیت های خاص است. این فعالیت ها شامل بلند کردن کالا یا محصول، حرکت از نقطه ای به نقطه دیگر و ذخیره سازی محصول می باشد. پالت های پلاستیکی را می توان با استفاده از وسایل مختلفی همچون جک پالت، لیفتراک و لودر به راحتی جابجا کرد. در موقع نحوه حمل و نقل پالت پلاستیکی  باید به وزن کالا و محصول مورد نظر توجه و دقت خاصی داشته باشید.

بهتر است از جابجایی کالاها و محصولاتی که وزن آن با پالت هماهنگی و تناسب لازم را ندارند، خودداری نمایید. اگر از پالت ها به درستی نگهداری نمایید از طول عمر و دوام بسیار بالایی برخوردار خواهند بود. از دیگر نکاتی که با نحوه حمل و نقل پالت پلاستیکی به صورت اصولی ارتباط دارد این است که از انباشته شدن بیش از حد پالت ها بر روی یکدیگر خودداری نمایید، زیرا این کار موجب آسیب رساندن به محصول و کارگران می شود. نحوه حمل و نقل پالت پلاستیکی تنها به استفاده از پالت های سالم و استاندارد ختم نمی شود. بهتر است علاوه بر رعایت این نکته از تجهیزات حفاظتی شخصی همچون چکمه های فولادی، دستکش و جلیقه های بلند استفاده نمایید. استفاده از این نوع تجهیزات مانع از لغزش و افتادن می شود.

آشنایی با انواع پالت های پلاستیکی مطابق با نحوه نگهداری

در ادامه مبحث نحوه حمل و نقل پالت پلاستیکی بهتر است بدانید پالت های پلاستیکی با توجه به نحوه نگهداری سطح بالایی پالت دارای انواع مختلفی هستند. پالت پلاستیکی استرینگر یکی از این انواع مختلف است. این نوع پالت از قسمت بالایی با اسلب های موازی و طولی پشتیبانی می شوند. از دیگر انواع پالت پلاستیکی می توان به پالت پلاستیکی بلوک اشاره کرد. پالت های غیر قابل برگشت، پالت های برگشت پذیر، پالت پلاستیکی دو طرفه و پالت پلاستیکی چهار طرفه از دیگر انواع پالت پلاستیکی بر اساس نحوه نگهداری به شمار می آیند. همچنین پالت های پلاستیکی بر اساس طراحی و پیکربندی عرشه دارای انواع مختلف پالت پلاستیکی روکش باز، پالت پلاستیکی روکش بسته و پالت پلاستیکی پلاستیکی دو بال هستند.

3.0/5 (2 رای)
پالت پلاستیکی مشبکپالت پلاستیکی پایه دار و چرخ دارپالت پلاستیکی ارزاننحوه چیدمان پالت پلاستیکی
ارسال نظر
verification