تولید و فروش پالت پلاستیکی
شرکت پی پلاست

ضایعات و بازیافت پالت پلاستیکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به گونه ای که به عنوان صنعت طلای کثیف شناخته شده است. منظور از بازیافت پالت پلاستیکی تولید محصولات جدیدتر با تنوع بیشتر می باشد. بازیافت پالت پلاستیکی سازگاری بالایی با محیط زیست دارد.

نگاهی بر مزایا و قابلیت های پالت های بازیافت شده

بهتر است بدانید ضایعات و بازیافت پالت پلاستیکی بدون آسیب زدن به محیط زیست باعث تولید محصولات جدیدتری نیز می ‌شود. پالت های بازیافتی از کیفیت و کارایی اولیه برخوردار است. در واقع با پرداخت هزینه ای مناسب می توانید این نوع پالت ها را خریداری کنید. استفاده از این نوع پالت ها در فرایند باربری و حمل بار هیچ گونه خللی را ایجاد نمی کند. پالت های دست دوم آب و آلودگی را جذب نکرده و از بهداشت مناسب برخوردار هستند. تحمل وزن بار این نوع پالت ها با پالت های اولیه برابری می کنند. پالت های دست دومی را که خریداری می کنید لازم است از هماهنگی لازم با سیستم بسته بندی و تجهیزات جابجایی بار برخوردار باشند.

 

ضایعات و بازیافت پالت پلاستیکی

آشنایی با نحوه بازیافت پالت پلاستیکی

یکی از ویژگی های مهم پالت های پلاستیکی قابل بازیافت بودن آنها است. در مواقعی که پالت های پلاستیکی به دلایل مختلفی همچون سایش ساده و ناکارآمد بودن قابل استفاده نباشند به راحتی قابل بازیافت هستند. این پالت ها را می توان دوباره ذوب کرده و به محصولات جدید تبدیل نمود. امروزه دستگاه های مختلفی ابداع شده اند که به کمک آنها می توان پالت های پلاستیکی را بازیافت کرد. این روش به محیط زیست آسیبی وارد نمی کند. ضایعات و بازیافت پالت پلاستیکی امکان دفع و استفاده از مواد اولیه این محصولات را به خوبی فراهم می کند. پالت هایی که از این روش به دست می آیند پالت های دست دوم نامیده می شوند.

آشنایی با روش های مختلف ضایعات و بازیافت پالت پلاستیکی

بهتر است بدانید ضایعات و بازیافت پالت پلاستیکی یکی از ساده ترین روش های بازیافتی به شمار می آید. این نوع بازیافت با استفاده از روش های مختلف و متعددی انجام می شود. این روش ها هر کدام از ویژگی ها و قابلیت های منحصر بفردی برخوردار هستند. برای بازیافت پالت پلاستیکی از روش های مکانیکی، انرژی و شیمیایی استفاده می شود. دستگاه بازیافت با توجه به نوع ضایعات موجود انتخاب می گردد. در واقع فرآیند بازیافت پالت‌های صنعتی با استفاده از دستگاه‌ های مخصوصی انجام می شود.

نگاهی بر مراحل بازیافت پالت پلاستیکی

بهتر است بدانید مراحل ضایعات و بازیافت پالت پلاستیکی برای انواع پالت ها تقریبا یکسان است. در ابتدای کار ضایعات باید بر روی تسمه نقاله قرار داده شوند. در مرحله بعد پالت های پلاستیکی با توجه جنس پلاستیک جداسازی می شوند. بهتر است پالت های پلاستیکی را نیز از نظر رنگ به طور کامل دسته بندی کرد. در صورتی که جداسازی پالت ها صورت گرفت نوبت به شست و شوی اولیه می رسد. در مرحله بعد باید پالت های پلاستیکی خرد و آسیاب شوند. بعد از خرد و آسیاب کردن پالت پلاستیکی لازم است ترکیبات به دست آمده را با آب سرد شست و شو دهید.

در این مرحله از شست وشو با آب سرد جداسازی بر اساس دانسیته نیز انجام می شود. همچنین بعد از اجرای این مراحل شست و شوی سایشی به منظور از بین رفتن اثر چسب و ذرات سخت چسبیده به پالت های پلاستیکی صورت می گیرد. در مرحله بعد ضایعات و بازیافت پالت پلاستیکی باید آبگیری به صورت کامل انجام شده و ترکیبات به دست آمده به خوبی خشک شوند. بعد از آبگیری جداسازی با توجه به لیبل انجام شده و در پایان کار گرانول تولید می شود. بعد از تولید گرانول می توان اقدام به تولید پالت های پلاستیکی جدید نمود.

3.5/5 (2 رای)
پالت پلاستیکی مشبکپالت پلاستیکی پایه دار و چرخ دارپالت پلاستیکی ارزاننحوه چیدمان پالت پلاستیکی
ارسال نظر
verification