تولید و فروش پالت پلاستیکی
شرکت پی پلاست

پالت پلاستیکی همواره یکی از مهم‌ترین موارد برای استفاده در قسمت‌های مختلف صنایع بوده است. شما قادر هستید با خرید پالت پلاستیکی بسیاری از نیازهای خود را در کار برطرف کنید. البته این خرید سر آغاز یک سردرگمی خواهد بود. علت در تنوع این پالت‌های پلاستیکی خواهد بود. در ادامه در مورد انواع آن با شما صحبت خواهیم کرد تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید. با ما همراه باشید.

تنوع در خرید پالت پلاستیکی

اولین و شاید مهم‌ترین نکته در مورد خرید پالت پلاستیکی که باید بدانید این است که از کدام نوع از آن برای کارگاه یا مرکز تولیدی خود نیاز دارید. انواع پالت پلاستیکی را می‌توان بر اساس طول عمر به سه دسته تقسیم بندی کرد.

پالت پلاستیکی سبک

این پالت‌ها که به light نیز در بازار خرید و فروش می‌شوند، کاربردی همانند ظروف یکبار مصرف دارند و عموماً همراه با محصول به مقصد ارسال خواهند شد.

پالت پلاستیکی متوسط

این پالت‌ها تا چندین بار قابل مصرف هستند و اگر تولیدات شما وزنی سبک و متوسط دارد، انتخاب بسیار عالی برای کار خواهد بود. کاهش هزینه‌های مصرفی و عمر خوب از مهم‌ترین دلایل انتخاب خواهد بود.

پالت پلاستیکی سنگین

این پالت‌ها طول عمری تقریباً طولانی خواهند داشت و تا سال‌های سال برای شما کار می‌کنند. البته عموماً برای اجناس سنگین و فوق سنگین استفاده می‌شوند.

خرید پالت پلاستیکی

به عنوان یک نکته در مورد پالت‌ها باید اشاره کرد که به هیچ وجه در صورت عدم تولید محصولات با وزن بالا، به سراغ گروه آخر نروید. پالت‌های ساخته شده و به فروش رسیده توسط شرکت پی پلاست، تماماً طول عمر بالایی خواهد داشت، در صورتی که به درستی و با رعایت اصول کار، استفاده شود. در تولید همگی این محصولات از پلی اتیلن بهره برده شده است که باعث ایجاد مقاومت در برابر فشار و وزن بالا خواهد شد. البته در هر محصول مواد دیگری نیز وجود خواهند داشت که تفاوت‌هایی را به وجود می‌آورد.

فاکتورهای خرید پالت

در هنگام خرید پالت و فارغ از نوع آن باید شما چند نکته مهم را رعایت کنید تا بتوانید خریدی مطلوب را انجام دهید و این موارد قیمت نهایی را شکل خواهند داد.

نوع کاربرد

اینکه برای چه کاری اقدام به خرید پالت پلاستیکی می‌کنید، بسیار اهمیت دارد، زیرا تنوع بالایی دارد و مصارف بهداشتی یا صنایع مختلف دیگر، نیازی متمایز خواهند داشت. در حقیقت ممکن است که در یکی بهداشتی بودن اهمیت داشته باشد و در دیگری عبور جریان هوا از زیر پالت برای سالم ماندن محصول مهم باشد.

ابعاد پالت

نکته کلیدی در انتخاب پالت است که باید متناسب با محصول خودتان، ابعاد انبار یا وسیله حمل و نقل کننده و همچنین استانداردهای موجود در این حوزه انتخاب کرد. تنوع در این مورد بسیار زیاد است. در بحث پالت تنها طول و عرض مهم نیست و باید ارتفاع مد نظر را نیز بیان کنید که در قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود.

قدرت تحمل بار پالت

این موضوع در هنگام خرید پالت پلاستیکی به دو دسته تقسیم خواهد شد که عبارتند از:

وزن ثابت: در حالتی که پالت در سر جای خود قرار دارد و صرفاً با روی آن قرار خواهد گرفت. عموماً این میزان ماکزیمم حالت است و برای افزایش طول عمر پالت توصیه می‌شود که بین 5 الی 10 درصد کم‌تر بار روی آ قرار دهید.

وزن متحرک: در زمانی که پالت توسط لیفتراک یا هر وسیله حمل و نقلی در حال حرکت است، نهایتاً یک میزان بار را روی خود تحمل خواهد کرد و بیشتر از آن باعث شکستن پالت می‌شود. این میزان، از مقدار موجود در حالت وزن ثابت عموماً 50 درصد کم‌تر خواهد بود.

فاکتورهای خرید پالت پلاستیکی

جمع بندی

خرید پالت پلاستیکی یکی از حساس‌ترین کارها است که در صورتی که به درستی انجام شود، باعث سهولت در کار خواهد شد. بهتر است که از شرکت پی پلاست که سال‌ها در امر ساخت و فروش پالت‌ها مشغول است، کمک بگیرید.

2.8/5 (4 رای)
پالت پلاستیکی مشبکپالت پلاستیکی پایه دار و چرخ دارپالت پلاستیکی ارزاننحوه چیدمان پالت پلاستیکی
ارسال نظر
verification