تولید و فروش پالت پلاستیکی
شرکت پی پلاست

تاریخچه استفاده از پالت به سال ها قبل باز می گردد. پالت ها در ابتدا به شکل امروزی تولید و عرضه نشده بودند. این محصول از گذشته تا به امروز توانسته در صنعت انبارداری و ترانزیت انقلاب بزرگی را ایجاد کند. به جرات می توان گفت پالت ها یک جزء جدایی ناپذیری از تولیدی ‌های صنعتی و انبار‌های کارخانه ‌ها به شمار می آیند. در بین انواع پالت ها نوع پلاستیکی از محبوبیت بیشتری برخوردار است. این نوع پالت ها در کنار مزایا و قابلیت های خاص بسیار کاربردی و مقرون به صرفه نیز هستند.

نگاهی به تاریخچه استفاده از پالت

بهتر است بدانید پالت ها از زمان باستان تا کنون در اشکال گوناگون و متعددی تولید و طراحی شده اند. این محصول در ابتدا به عنوان جدا کننده طراحی و مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از پالت ها مزایای بسیار زیادی را در حمل و نقل دارند. به نوعی می توان گفت پالت ها حمل و نقل را راحت و ساده نموده اند. پالت های چوبی از جمله پالت های تولید و طراحی شده در آن زمان بوده اند. اغلب این پالت های چوبی را به منظور محافظت از بار در بالای آن آویزان کرده اند. بهتر است بدانید نخستین بار هوارتی هالوول در سال  ۱۰۲۴ اقدام به ساخت پالت نموده است. هوارتی هالوول یک شهروند آمریکایی بوده که توانست اختراع این محصول را به نام خود ثبت نماید.

در ادامه آشنایی با تاریخچه استفاده از پالت بهتر است بدانید کارل کلارک در سال ۱۹۳۹ با اختراع خود توانست تحول بزرگی را در دنیای پالت ایجاد کند. کارل کلارک در طراحی این پالت ها از یکسری آویزهای آهنی استفاده کرده بود. در واقع از انواع پالت ها به منظور حمل و نقل و جابجایی کالاها استفاده می شود. این پالت ها را می توان با استفاده از لیفتراک یاجک به راحتی و بدون صدمه رساندن به محصول جابجا کرد. ارتش آمریکا در طول جنگ جهانی دوم برای نخستین بار از باکس پالت و پالت چوبی به منظور حمل محموله ها از انبار به هواپیماها، کشتی ها و قطار ها استفاده کرده است. استفاده از این محصول کمک بسیاری به ارتش آمریکا کرده است، زیرا علاوه بر سرعت بخشیدن به حمل و نقل نیاز به نیروی کار را نیز به طور قابل توجهی کاهش داده است.

تاریخچه استفاده از پالت

آشنایی با انواع مختلف پالت

تاریخچه استفاده از پالت و مشاهده آن نشان می دهد که این محصول از گذشته تا کنون به یک محصول کاربردی و محبوب تبدیل شده است، زیرا تاثیر بسیار زیادی در کاهش انرژی و زمان دارد. با استفاده از این محصول به نیروی زیادی جهت جابجایی و انبارش محصولات در انبارها نیست. در ادامه آشنایی با تاریخچه استفاده از پالت بهتر است بدانید پالت ها در سه نوع چوبی، فلزی و پلاستیکی تولید و طراحی می شود. پالت پلاستیکی در بین انواع مختلف پالت ها از کاربرد بسیار زیادی برخوردار است. پالت های پلاستیکی از مقاومت بسیار بالایی در برابر دما و فشار برخوردار هستند. همچنین قیمت تمام شده پالت پلاستیکی نسبت به انواع دیگر پالت ‌ها بسیار کمتر است. پالت‌ های پلاستیکی نیز از نظر اصول بهداشت محیط مورد تایید هستند. پالت های پلاستیکی از قابلیت شست و شو برخوردار بوده و دارای خاصیت ضد باکتریایی می باشند.

با خیال راحت می توان از این نوع پالت در صنایع غذایی و دارویی و دیگر صنایع استفاده کرد. همچنین پالت های پلاستیکی در مقایسه با دیگر پالت ها از دوام و طول عمر بالایی برخوردار هستند. پالت های پلاستیکی از یکسری پلیمرها تشکیل شده اند، از اینرو این نوع پالت دارای خاصیت ارتجاعی بوده و در برابر ضربات ناگهانی مقاومت بسیار بالایی دارد. از طرفی چون پالت های پلاستیکی به صورت یک تکه طراحی شده اند فرآیند استهلاک آنها به طور قابل توجهی کاهش می یابد. تاریخچه استفاده از پالت نشان می دهد که پالت از گذشته تا به امروز یک محصول پرکاربرد در صنایع مختلف می باشد.

3.5/5 (2 رای)
پالت پلاستیکی مشبکپالت پلاستیکی پایه دار و چرخ دارپالت پلاستیکی ارزاننحوه چیدمان پالت پلاستیکی
ارسال نظر
verification